TBSS Central City June L2 Pentathlon 2016 - 12/06/2016
Results
Event 2 Girls 10 & Under 200 SC Meter IM
Age
Name
Team
Finals Time
Seed Time
Points
Coast Swimming Club
10
1
Sadler, Mia
3:03.23
20
3:15.56
Howick Pakuranga
10
2
Oosthuizen, Miandi Z
3:04.58
17
3:22.50
United Swimming Club
10
3
Dennis, Bridget
3:14.75
16
NT
Howick Pakuranga
9
4
Asiata, Danielle
3:16.47
15
3:20.36
Waterhole Swimming
10
5
Stairmand, Olivia
3:16.50
14
3:21.69
Coast Swimming Club
10
6
Hamblyn-Ough, Lena
3:17.29
13
3:16.46
Howick Pakuranga
10
7
Schumacher, Jade
3:18.68
12
3:23.01
Coast Swimming Club
10
8
Middleton, Millie
3:20.33
11
3:24.01
Howick Pakuranga
9
9
Booker, Hannah
3:21.47
9
3:31.27
Kings Swim Club
10
10
Jagusch, Victoria
3:22.46
7
3:27.07
North Shore Swimming Club
10
11
Cooke, Caitlin
3:24.50
6
4:00.00
Howick Pakuranga
10
12
Curlett, Danielle
3:25.01
5
3:41.95
Waterhole Swimming
9
13
Culley, Arabella
3:25.23
4
3:18.61
North Shore Swimming Club
10
14
Conboy, Keira
3:35.32
3
3:51.17
Tbss Central City Swimmming
10
---
Peebles, Liv
DQ
3:32.82
Tbss Central City Swimmming
10
---
Lepua, Anna
NS
3:14.47
Event 2 Girls 11 Year Olds 200 SC Meter IM
Age
Name
Team
Finals Time
Seed Time
Points
Howick Pakuranga
11
1
Crowe, Ella
2:49.88
20
2:57.30
Waterhole Swimming
11
2
Deshwal, Aakriti
2:54.43
17
3:00.09
Howick Pakuranga
11
3
Pickering, Grace
2:57.69
16
3:05.36
Tbss Central City Swimmming
11
4
Clark, Peta
3:01.59
15
3:05.01
United Swimming Club
11
5
Williams, Alice
3:07.07
14
NT
North Shore Swimming Club
11
6
Hurbuns, Mika
3:07.13
13
3:10.27
Kings Swim Club
11
7
Partigliani, Lucia
3:07.32
12
3:17.59
Howick Pakuranga
11
8
Willats, Georgia
3:08.88
11
3:12.71
North Shore Swimming Club
11
9
Redford, Lily
3:09.55
9
3:19.75
North Shore Swimming Club
11
10
Cowen, Melissa
3:13.90
7
3:08.91
North Shore Swimming Club
11
11
Liang, Ella
3:16.82
6
3:45.00
Howick Pakuranga
11
12
Dai, Jessie
3:21.72
5
3:34.34
United Swimming Club
11
13
Cleland, Cate
3:23.43
4
NT
North Shore Swimming Club
11
14
Blakey, Charlotte
3:23.77
3
3:45.00
Howick Pakuranga
11
15
James, Samantha
3:27.18
2
3:46.17
North Shore Swimming Club
11
16
Breen, Alice
3:27.30
1
3:45.00
Kings Swim Club
11
17
Finnegan, Jess
3:27.67
NT
North Shore Swimming Club
11
18
Webb, Isabella
3:28.40
3:32.00
Waterhole Swimming
11
19
Hammond, Stella
3:28.76
3:34.23
Tbss Central City Swimmming
11
---
Crosswell, Nauatea
DQ
3:33.58
United Swimming Club
11
---
Mathieson, Charlotte
DQ
NT
North Shore Swimming Club
11
---
Li, Emma
DQ
3:30.00
Tbss Central City Swimmming
11
---
Schmid, Breana
NS
3:42.78
North Shore Swimming Club
11
---
Xu, Wendy
NS
3:45.00
Kings Swim Club
11
---
Greig, Trinity
NS
3:33.63
Event 2 Girls 12 Year Olds 200 SC Meter IM
Age
Name
Team
Finals Time
Seed Time
Points
Tbss Central City Swimmming
12
1
Huang, Priscilla
2:51.45
20
2:55.94
Mt Wellington Swimming
12
2
Li, Grace
2:52.82
17
2:55.89
Tbss Central City Swimmming
12
3
Grozev, Lara
2:53.15
16
3:01.63
Howick Pakuranga
12
4
Zhang, Jasmine
2:54.38
15
2:57.47
TBSS Central City June L2 Pentathlon 2016 - 12/06/2016
Results
(Event 2 Girls 12 Year Olds 200 SC Meter IM)
Age
Name
Team
Finals Time
Seed Time
Points
Tbss Central City Swimmming
12
5
Kwan, Raeann
2:55.29
14
3:00.53
Coast Swimming Club
12
6
Rogers, Kate
2:57.84
13
3:15.33
North Shore Swimming Club
12
7
Brown, Mia
2:58.99
12
3:06.19
Waitakere City Swimming
12
8
Pasquill, Emma
2:59.79
11
3:17.20
North Shore Swimming Club
12
9
Li, Grace
2:59.88
9
3:06.24
North Shore Swimming Club
12
10
Um, Jin
3:00.12
7
3:15.00
Waitakere City Swimming
12
11
Raea, Alice
3:00.55
6
3:02.62
United Swimming Club
12
12
Milne, Hannah
3:01.11
5
3:03.58
Mt. Albert Grammar
12
13
Truong, Quynh-Anh
3:01.46
4
NT
Waitakere City Swimming
12
14
Rapley, Chantal
3:02.13
3
3:00.86
Howick Pakuranga
12
15
Biddick, Chloe
3:04.13
2
3:13.79
Howick Pakuranga
12
16
Schmidt, Caitlin
3:04.28
1
3:06.97
Coast Swimming Club
12
17
Fuentes, Nathalie
3:05.00
3:10.91
Mt. Albert Grammar
12
18
Woodall, Lucy
3:05.83
NT
Roskill Swimming Club
12
19
Brown, Kaiya
3:06.57
3:19.61
North Shore Swimming Club
12
20
Wadham, Leyah
3:10.35
3:02.88
United Swimming Club
12
21
Robinson, Eloise
3:14.25
3:22.37
Howick Pakuranga
12
22
Hong, Jessica
3:16.92
3:18.17
United Swimming Club
12
23
Johnson, Sydnie
3:17.17
NT
Waterhole Swimming
12
24
Spavin-Little, Trillian
3:17.28
3:14.90
United Swimming Club
12
25
Di Pietro Selwyn, Vittoria
3:23.50
NT
Kings Swim Club
12
---
Kennard, Kasia
DQ
3:26.60
North Shore Swimming Club
12
---
Newton-Cross, Izzie
NS
3:45.00
Event 2 Girls 13 Year Olds 200 SC Meter IM
Age
Name
Team
Finals Time
Seed Time
Points
Mt Wellington Swimming
13
1
Reynolds, Natasha
2:45.54
20
2:55.07
Roskill Swimming Club
13
2
Pahi-Samuels, Vienna
2:48.31
17
2:52.72
North Shore Swimming Club
13
3
Puntanar, Raewen
2:48.87
16
2:52.43
Howick Pakuranga
13
4
Huang, Bonnie
2:52.46
15
2:53.23
Howick Pakuranga
13
5
Brokenshire, Aleisha
2:53.91
14
2:58.61
Howick Pakuranga
13
6
Gibson, Jessica
2:55.12
13
2:57.13
Waterhole Swimming
13
7
Rahman, Isra
3:00.43
12
3:03.42
Papakura Swimming Club
13
8
Shuker, Zoe
3:01.12
11
3:14.15
Tbss Central City Swimmming
13
9
Huang, Deborah
3:01.59
9
3:03.38
Waterhole Swimming
13
10
Ibrahim-Jerrywo, Elizabeth
3:04.69
7
3:12.51
Waterhole Swimming
13
11
King, Grace
3:16.47
6
3:19.30
Event 2 Girls 14 Year Olds 200 SC Meter IM
Age
Name
Team
Finals Time
Seed Time
Points
Coast Swimming Club
14
1
Kane, Jenna
2:48.74
20
3:02.37
North Shore Swimming Club
14
2
Li, Rose
2:50.54
17
3:01.84
United Swimming Club
14
3
Dhaliwal, Navneet
2:54.60
16
3:01.18
Coast Swimming Club
14
4
Allen, Kimberley N
2:58.37
15
3:15.06
Howick Pakuranga
14
5
Mistry, Anahita
3:10.80
14
3:09.82
Waterhole Swimming
14
---
Ibrahim-Jerrywo, Iman
DQ
2:54.19