TBSS Central City June L2 Pentathlon 2016 - 12/06/2016
Results
Event 17 Boys 10 & Under 100 SC Meter Freestyle
Age
Name
Team
Finals Time
Seed Time
Points
Howick Pakuranga
10
1
Jiang, Chris
1:13.78
20
1:17.72
Coast Swimming Club
9
2
Cornish, Jasper
1:15.23
17
1:14.48
Howick Pakuranga
10
3
Al-Ani, Ali
1:15.63
16
1:20.38
Coast Swimming Club
10
4
Curteis, Jett
1:16.71
15
1:21.79
Howick Pakuranga
10
5
Huang, William
1:17.02
14
1:16.37
North Shore Swimming Club
10
6
Zheng, Daniel
1:18.16
13
1:18.52
Tbss Central City Swimmming
10
7
Kenny, Sam
1:19.61
12
1:15.32
North Shore Swimming Club
9
8
Gordon, Xavier
1:21.58
11
1:23.29
North Shore Swimming Club
10
9
Blind, Caleb
1:25.39
9
1:31.80
Howick Pakuranga
9
10
Park, Daniel
1:26.85
7
1:29.32
United Swimming Club
9
11
Galloway, Mark
1:34.59
6
1:32.30
Event 17 Boys 11 Year Olds 100 SC Meter Freestyle
Age
Name
Team
Finals Time
Seed Time
Points
Coast Swimming Club
11
1
Wilson, Alexander
1:11.71
20
1:14.25
North Shore Swimming Club
11
2
Pinder, Henry
1:12.95
17
1:16.10
Waterhole Swimming
11
3
Karena, Shaun
1:13.02
16
1:12.89
Waitakere City Swimming
11
4
Prajogo, Anthony
1:13.11
15
1:15.54
Kings Swim Club
11
5
Robinson, Max
1:13.69
14
1:20.94
Waterhole Swimming
11
6
Williams, Sam
1:14.03
13
1:13.25
Howick Pakuranga
11
7
Cieplinski, Daniel
1:14.63
12
1:11.73
North Shore Swimming Club
11
8
Gilmore, Cameron
1:15.25
11
1:19.30
Mt Wellington Swimming
11
9
Ng, Kai
1:15.33
9
1:14.27
Mt Wellington Swimming
11
10
Adams, Seth
1:15.40
7
1:14.65
Howick Pakuranga
11
11
Reynolds, Dylan
1:16.34
6
1:17.60
Howick Pakuranga
11
12
Chen, Kyle
1:17.84
5
1:17.55
Roskill Swimming Club
11
13
Logan, Tukala
1:18.25
4
1:14.83
Coast Swimming Club
11
14
Beall, Aidan
1:18.56
3
1:19.58
United Swimming Club
11
15
Zijderveld, Alex
1:19.67
2
1:16.25
Kings Swim Club
11
16
Jagusch, Alexander
1:21.80
1
1:17.22
Kings Swim Club
11
17
Mitchell, Jack
1:22.81
1:22.79
Coast Swimming Club
11
18
Wolstencroft, Euan
1:26.97
1:25.73
Event 17 Boys 12 Year Olds 100 SC Meter Freestyle
Age
Name
Team
Finals Time
Seed Time
Points
Papakura Swimming Club
12
1
Riot, Morgan
1:07.08
20
1:07.63
United Swimming Club
12
2
Zhou, Eric
1:07.66
17
1:09.52
United Swimming Club
12
3
Dennis, Alexander
1:08.65
16
1:08.81
Howick Pakuranga
12
4
Ye, Simon
1:08.79
15
1:11.24
Howick Pakuranga
12
5
Huang, Jeremy
1:10.59
14
1:13.56
Coast Swimming Club
12
6
Davies, Robbie
1:12.56
13
1:13.50
Papakura Swimming Club
12
7
Pope, Ethan
1:13.27
12
1:16.57
Howick Pakuranga
12
8
Skipper, Matthew
1:13.51
11
1:12.69
Howick Pakuranga
12
9
Lott, Matthew
1:13.70
9
1:10.87
North Shore Swimming Club
12
10
Cryer, Max
1:13.73
7
1:15.02
Mt Eden Swimming
12
11
Chapman, Michael
1:14.40
6
1:13.81
United Swimming Club
12
12
Haskell, Benjamin
1:14.41
5
1:15.36
Coast Swimming Club
12
13
Wenman, George
1:15.51
4
1:14.51
Waterhole Swimming
12
14
Smith, Connor
1:15.99
3
1:18.20
Tbss Central City Swimmming
12
15
Ashby, Ben
1:17.89
2
1:15.57
Kowhai Swimming Club
12
16
Bubbert, Wessel
1:22.27
1
1:17.34
TBSS Central City June L2 Pentathlon 2016 - 12/06/2016
Results
(Event 17 Boys 12 Year Olds 100 SC Meter Freestyle)
Age
Name
Team
Finals Time
Seed Time
Points
North Shore Swimming Club
12
17
Kim, Daniel
1:22.89
1:31.53
North Shore Swimming Club
12
18
Sul, Jayden
1:23.70
1:21.33
Howick Pakuranga
12
---
Boughey, Jayden
NS
1:18.36
Event 17 Boys 13 Year Olds 100 SC Meter Freestyle
Age
Name
Team
Finals Time
Seed Time
Points
United Swimming Club
13
1
Williams, Henry
1:03.64
20
1:06.81
Mt Wellington Swimming
13
2
Gepiga, Elijah
1:06.60
17
1:09.49
Coast Swimming Club
13
3
Sanderson, Joshua
1:06.67
16
1:08.68
Tbss Central City Swimmming
13
4
Curtin-Symes, Isaac
1:08.70
15
1:11.91
Roskill Swimming Club
13
5
Oberdries, Matt
1:08.72
14
1:08.11
North Shore Swimming Club
13
6
Buckley, Mikah
1:08.80
13
1:16.12
North Shore Swimming Club
13
7
Pollard, Austyn
1:09.56
12
1:10.49
United Swimming Club
13
8
Chan, Lachlan C
1:10.89
11
1:08.04
North Shore Swimming Club
13
9
O'Malley, Mason
1:12.56
9
1:12.58
Mt Wellington Swimming
13
10
Taakitao, Samion
1:13.82
7
1:14.72
Coast Swimming Club
13
11
McDermott, Conor
1:14.02
6
1:13.47
Coast Swimming Club
13
12
Davis, Freddie
1:14.04
5
1:13.35
Coast Swimming Club
13
13
Quirk, John
1:18.61
4
1:15.74
Event 17 Boys 14 Year Olds 100 SC Meter Freestyle
Age
Name
Team
Finals Time
Seed Time
Points
Mt Eden Swimming
14
1
Bird, Kyle
1:02.84
20
1:02.78
Coast Swimming Club
14
2
Matthews, Jarrod
1:07.86
17
1:10.42
Coast Swimming Club
14
3
Wenman, Harry
1:09.42
16
1:09.12
Waterhole Swimming
14
4
Collins, Robert
1:10.22
15
1:07.75
Mt Wellington Swimming
14
5
Patten, Sean
1:11.32
14
1:13.19
Mt Wellington Swimming
14
6
Wills, Morgan
1:13.25
13
1:15.23
Event 17 Boys 15 & Over 100 SC Meter Freestyle
Age
Name
Team
Finals Time
Seed Time
Points
Mt Eden Swimming
15
1
Charles, Samuel
1:00.58
20
1:01.85
Coast Swimming Club
16
2
Wolstencroft, Kian
1:02.01
17
1:00.30
Coast Swimming Club
15
3
McDermott, Dylan
1:04.78
16
1:04.88