TBSS Central City June L2 Pentathlon 2016 - 12/06/2016
Results
Event 18 Girls 10 & Under 100 SC Meter Freestyle
Age
Name
Team
Finals Time
Seed Time
Points
Howick Pakuranga
10
1
Oosthuizen, Miandi Z
1:14.01
20
1:11.30
Tbss Central City Swimmming
10
2
Peebles, Liv
1:16.01
17
1:14.90
Mt. Albert Grammar
10
3
Yan, Sunnie
1:18.23
16
1:24.69
Waterhole Swimming
10
4
Stairmand, Olivia
1:19.56
15
1:21.46
Howick Pakuranga
9
5
Asiata, Danielle
1:19.68
14
1:23.18
Kings Swim Club
10
6
Jagusch, Victoria
1:24.11
13
1:25.58
Howick Pakuranga
10
7
Schumacher, Jade
1:24.43
12
1:24.38
Howick Pakuranga
9
8
Booker, Hannah
1:25.35
11
1:23.79
Howick Pakuranga
10
9
Curlett, Danielle
1:25.71
9
1:28.15
North Shore Swimming Club
10
10
Conboy, Keira
1:26.92
7
1:32.88
Waterhole Swimming
9
11
Culley, Arabella
1:27.58
6
1:26.69
North Shore Swimming Club
10
12
Martin, Savannah-Eve
1:27.86
5
1:25.79
Tbss Central City Swimmming
10
13
Lepua, Anna
1:28.22
4
1:25.06
North Shore Swimming Club
10
14
Sakey, Hope
1:28.75
3
1:34.69
Event 18 Girls 11 Year Olds 100 SC Meter Freestyle
Age
Name
Team
Finals Time
Seed Time
Points
Howick Pakuranga
11
1
Crowe, Ella
1:12.28
20
1:11.58
Waterhole Swimming
11
2
Deshwal, Aakriti
1:14.31
17
1:15.39
Mt Eden Swimming
11
3
Hunter, Rebecca
1:16.58
16
1:18.77
Howick Pakuranga
11
4
Willats, Georgia
1:16.74
15
1:15.56
Kings Swim Club
11
5
Partigliani, Lucia
1:16.80
14
1:27.58
North Shore Swimming Club
11
6
Li, Emma
1:18.13
13
1:23.00
North Shore Swimming Club
11
7
Cowen, Melissa
1:18.54
12
1:17.17
Tbss Central City Swimmming
11
8
Crosswell, Nauatea
1:18.80
11
1:21.20
Tbss Central City Swimmming
11
9
Clark, Peta
1:18.93
9
1:15.20
North Shore Swimming Club
11
10
Hurbuns, Mika
1:19.72
7
1:21.41
North Shore Swimming Club
11
11
Blakey, Charlotte
1:24.08
6
1:27.80
Howick Pakuranga
11
12
Dai, Jessie
1:24.62
5
1:27.75
United Swimming Club
11
13
Barbina, Dasha
1:28.66
4
1:25.63
Howick Pakuranga
11
14
James, Samantha
1:30.96
3
1:34.72
North Shore Swimming Club
11
15
Klaassen, Sophie
1:34.57
2
1:35.04
Coast Swimming Club
11
---
Theron, Jade
NS
1:34.10
North Shore Swimming Club
11
---
Xu, Wendy
NS
1:11.06
Event 18 Girls 12 Year Olds 100 SC Meter Freestyle
Age
Name
Team
Finals Time
Seed Time
Points
Waitakere City Swimming
12
1
Ancell, Edie
1:05.45
20
1:07.05
Mt Wellington Swimming
12
2
Li, Grace
1:07.51
17
1:08.74
North Shore Swimming Club
12
3
Um, Jin
1:10.44
16
1:13.49
Coast Swimming Club
12
4
Rogers, Kate
1:11.53
15
1:12.25
North Shore Swimming Club
12
5
Brown, Mia
1:11.61
14
1:15.59
United Swimming Club
12
6
Dai, Whitney
1:12.23
13
1:12.29
Mt. Albert Grammar
12
7
Ren-Fritzke, Mena
1:12.53
12
1:10.08
Mt. Albert Grammar
12
8
Truong, Quynh-Anh
1:12.93
11
1:11.40
Howick Pakuranga
12
9
Zhang, Jasmine
1:13.12
9
1:17.91
Howick Pakuranga
12
10
Schmidt, Caitlin
1:13.34
7
1:15.22
Tbss Central City Swimmming
12
11
Poching, Anagrace
1:16.80
6
1:19.02
Waterhole Swimming
12
12
Spavin-Little, Trillian
1:18.58
5
1:17.52
Tbss Central City Swimmming
12
13
Dallow, Florence
1:20.32
4
1:15.34
Coast Swimming Club
12
14
Warena-Green, Ella
1:20.63
3
1:24.35
TBSS Central City June L2 Pentathlon 2016 - 12/06/2016
Results
(Event 18 Girls 12 Year Olds 100 SC Meter Freestyle)
Age
Name
Team
Finals Time
Seed Time
Points
Coast Swimming Club
12
15
Fuentes, Nathalie
1:20.98
2
1:16.64
Coast Swimming Club
12
16
Reid-Akehurst, Georgia
1:21.20
1
1:24.99
Howick Pakuranga
12
17
Hong, Jessica
1:22.30
1:22.26
North Shore Swimming Club
12
18
Chapman, Elizabeth
1:23.68
1:22.24
Tbss Central City Swimmming
12
19
Anderson, Hannah
1:23.94
1:28.22
United Swimming Club
12
---
Wallis-Lewis, Letisha
NS
1:12.50
Event 18 Girls 13 Year Olds 100 SC Meter Freestyle
Age
Name
Team
Finals Time
Seed Time
Points
Mt Wellington Swimming
13
1
Reynolds, Natasha
1:07.69
20
1:07.72
Roskill Swimming Club
13
2
Pahi-Samuels, Vienna
1:07.86
17
1:07.46
United Swimming Club
13
3
Mercer, Hannah
1:09.34
16
1:08.46
North Shore Swimming Club
13
4
Tozaki, Kotoe
1:10.15
15
1:09.81
United Swimming Club
13
5
Warner, Terri
1:11.30
14
1:09.09
Howick Pakuranga
13
6
Brokenshire, Aleisha
1:11.76
13
1:13.97
Tbss Central City Swimmming
13
7
Huang, Deborah
1:11.97
12
1:11.87
Waterhole Swimming
13
8
Ibrahim-Jerrywo, Elizabeth
1:12.76
11
1:13.59
Howick Pakuranga
13
9
Huang, Bonnie
1:13.34
9
1:09.78
Coast Swimming Club
13
10
Taylor, Zali
1:13.40
7
1:11.85
Papakura Swimming Club
13
11
Shuker, Zoe
1:14.02
6
1:15.67
Howick Pakuranga
13
12
Gibson, Jessica
1:15.50
5
1:13.42
Coast Swimming Club
13
13
Cornish, Josie
1:16.32
4
1:20.37
Waterhole Swimming
13
14
King, Grace
1:18.93
3
1:18.36
United Swimming Club
13
---
Hill, Anna
NS
1:16.63
Event 18 Girls 14 Year Olds 100 SC Meter Freestyle
Age
Name
Team
Finals Time
Seed Time
Points
United Swimming Club
14
1
Dhaliwal, Navneet
1:12.48
20
1:09.69
Coast Swimming Club
14
2
Allen, Kimberley N
1:13.76
17
1:15.78
Waterhole Swimming
14
3
Ibrahim-Jerrywo, Iman
1:14.18
16
1:10.95
Howick Pakuranga
14
4
Mistry, Anahita
1:21.61
15
1:19.29