TBSS Central City June L2 Pentathlon 2016 - 12/06/2016
Results
Event 20 Girls 10 & Under 100 SC Meter IM
Age
Name
Team
Finals Time
Seed Time
Points
Coast Swimming Club
10
1
Sadler, Mia
1:27.78
20
1:38.12
United Swimming Club
10
2
Dennis, Bridget
1:29.28
17
1:39.04
North Shore Swimming Club
10
3
Kim, Doyoun
1:31.71
16
1:39.89
Coast Swimming Club
10
4
Hamblyn-Ough, Lena
1:32.31
15
1:46.90
Coast Swimming Club
10
5
Middleton, Millie
1:32.90
14
1:43.66
Kings Swim Club
10
6
Blanchard, Lucy
1:33.93
13
1:39.69
North Shore Swimming Club
9
7
Yoo, Grace
1:35.64
12
1:53.95
Kings Swim Club
10
8
Jagusch, Victoria
1:36.17
11
1:43.97
Tbss Central City Swimmming
10
9
Elsmore, Mia
1:36.73
9
1:54.64
Howick Pakuranga
10
10
Cox, Clara
1:41.40
7
1:57.51
North Shore Swimming Club
10
11
Martin, Savannah-Eve
1:42.07
6
1:48.85
Tbss Central City Swimmming
10
12
Lepua, Anna
1:44.53
5
1:36.47
North Shore Swimming Club
10
---
Cooke, Caitlin
NS
1:49.44
Event 20 Girls 11 Year Olds 100 SC Meter IM
Age
Name
Team
Finals Time
Seed Time
Points
Howick Pakuranga
11
1
Crowe, Ella
1:23.78
20
1:28.18
Howick Pakuranga
11
2
Pickering, Grace
1:24.93
17
1:27.57
North Shore Swimming Club
11
3
Crawford, Zoe
1:25.93
16
1:30.93
United Swimming Club
11
4
Williams, Alice
1:27.31
15
1:30.20
Kings Swim Club
11
5
Partigliani, Lucia
1:28.31
14
1:50.62
Mt Eden Swimming
11
6
Hunter, Rebecca
1:29.91
13
1:32.19
North Shore Swimming Club
11
7
Jiang, Jacqueline
1:32.41
12
1:38.74
United Swimming Club
11
8
Mathieson, Charlotte
1:33.10
11
NT
United Swimming Club
11
9
Harrison, Esme
1:35.32
9
NT
United Swimming Club
11
10
Barbina, Dasha
1:38.75
7
1:34.77
Waterhole Swimming
11
11
Hammond, Stella
1:40.00
6
1:47.85
Kings Swim Club
11
---
Greig, Trinity
NS
1:45.15
North Shore Swimming Club
11
---
Breen, Alice
NS
1:44.84
Event 20 Girls 12 Year Olds 100 SC Meter IM
Age
Name
Team
Finals Time
Seed Time
Points
Tbss Central City Swimmming
12
1
Kwan, Raeann
1:19.63
20
1:28.64
Waitakere City Swimming
12
2
Ancell, Edie
1:20.76
17
1:27.73
Tbss Central City Swimmming
12
3
Grozev, Lara
1:22.28
16
1:28.19
Mt Wellington Swimming
12
4
Li, Grace
1:22.30
15
1:24.71
Tbss Central City Swimmming
12
5
Marsh, Isla
1:23.88
14
1:29.48
North Shore Swimming Club
12
6
Wadham, Leyah
1:25.74
13
1:35.00
Mt. Albert Grammar
12
7
Woodall, Lucy
1:25.81
12
1:37.18
United Swimming Club
12
8
Milne, Hannah
1:26.50
11
1:29.81
Howick Pakuranga
12
9
Biddick, Chloe
1:27.22
9
1:35.04
Roskill Swimming Club
12
10
Brown, Kaiya
1:27.67
7
1:35.25
Kings Swim Club
12
11
Kennard, Kasia
1:28.68
6
1:37.85
United Swimming Club
12
12
Robinson, Eloise
1:28.96
5
1:35.72
United Swimming Club
12
13
Johnson, Sydnie
1:30.22
4
1:40.87
Coast Swimming Club
12
14
Reid-Akehurst, Georgia
1:30.97
3
1:32.41
Tbss Central City Swimmming
12
15
Dallow, Florence
1:32.34
2
1:30.37
Waterhole Swimming
12
16
Spavin-Little, Trillian
1:35.92
1
1:36.76
United Swimming Club
12
17
Di Pietro Selwyn, Vittoria
1:37.75
1:34.88
TBSS Central City June L2 Pentathlon 2016 - 12/06/2016
Results
Event 20 Girls 13 Year Olds 100 SC Meter IM
Age
Name
Team
Finals Time
Seed Time
Points
United Swimming Club
13
1
Mercer, Hannah
1:20.00
20
1:24.68
United Swimming Club
13
2
Warner, Terri
1:23.08
17
NT
Waterhole Swimming
13
3
Rahman, Isra
1:23.65
16
1:29.75
Coast Swimming Club
13
4
Taylor, Zali
1:24.37
15
1:30.00
Waterhole Swimming
13
5
King, Grace
1:33.23
14
1:40.96
Event 20 Girls 14 Year Olds 100 SC Meter IM
Age
Name
Team
Finals Time
Seed Time
Points
Coast Swimming Club
14
1
Allen, Kimberley N
1:24.53
20
1:27.81