MTE L1 03 Sep 2016 - 3/09/2016
PLEASE NOTE: HEAT TIMES ARE APPROXIMATE
Results
Event 7 Boys 11 Year Olds 100 SC Meter Butterfly
Age
Name
Team
Finals Time
Seed Time
Kings Swim Club
11
1
Batchelor, Hugo
1:17.97
1:12.20
1:17.97 (42.89)
35.08
Event 7 Boys 12 Year Olds 100 SC Meter Butterfly
Age
Name
Team
Finals Time
Seed Time
United Swimming Club
12
1
Li, Johnson
1:16.84
1:16.45
1:16.84 (41.64)
35.20
Event 7 Boys 13 Year Olds 100 SC Meter Butterfly
Age
Name
Team
Finals Time
Seed Time
Parnell Swimming
13
1
Gibbs, Sean
1:04.85
1:06.41
1:04.85 (33.76)
31.09
Mt Wellington Swimming
13
2
Gepiga, Elijah
1:10.29
1:11.59
1:10.29 (38.00)
32.29
Papatoetoe Swimming Club
13
3
Weng, Danny
1:18.26
1:23.68
1:18.26 (42.91)
35.35
Event 7 Boys 14 Year Olds 100 SC Meter Butterfly
Age
Name
Team
Finals Time
Seed Time
United Swimming Club
14
1
Tate, Zahar
1:04.84
1:05.38
1:04.84 (34.97)
29.87
United Swimming Club
14
2
Poole, Chris
1:04.96
1:08.13
1:04.96 (33.73)
31.23
United Swimming Club
14
3
Smeets, Marco
1:06.58
1:06.05
1:06.58 (35.38)
31.20
Mt Eden Swimming
14
4
Wang, Laurence Wang
1:08.13
1:05.77
1:08.13 (36.75)
31.38
Waterhole Swimming
14
5
Collins, Robert
1:16.64
1:16.77
1:16.64 (40.87)
35.77
North Shore Swimming Club
14
6
Pollard, Austyn
1:18.80
NT
1:18.80 (42.88)
35.92
Mt. Albert Grammar
14
7
Nathan, Joseph
1:20.17
NT
1:20.17 (43.53)
36.64
Event 7 Boys 15 Year Olds 100 SC Meter Butterfly
Age
Name
Team
Finals Time
Seed Time
Coast Swimming Club
15
1
Morriss, Thomas
1:05.76
1:05.35
1:05.76 (34.96)
30.80
Mt Eden Swimming
15
2
Ferigo, Louie
1:06.56
1:04.76
1:06.56 (35.89)
30.67
Coast Swimming Club
15
3
Stinson, Callum
1:07.86
1:06.41
1:07.86 (37.06)
30.80
United Swimming Club
15
4
Curtis, Adam
1:15.63
1:10.25
1:15.63 (40.91)
34.72
United Swimming Club
15
5
Kennard, Joshua
1:16.13
1:20.90
1:16.13 (41.21)
34.92
Event 7 Boys 16 & Over 100 SC Meter Butterfly
Age
Name
Team
Finals Time
Seed Time
North Shore Swimming Club
19
1
Coetzee, Wilrich
53.03
52.68
53.03 (27.99)
25.04
Howick Pakuranga
22
2
Vaotu'ua, Shaquile
59.70
57.52
59.70 (32.48)
27.22
MTE L1 03 Sep 2016 - 3/09/2016
PLEASE NOTE: HEAT TIMES ARE APPROXIMATE
Results
(Event 7 Boys 16 & Over 100 SC Meter Butterfly)
Age
Name
Team
Finals Time
Seed Time
Tbss Central City Swimmming
17
3
Landall, Mitchell
1:02.73
1:02.22
1:02.73 (33.29)
29.44
Roskill Swimming Club
17
4
Wu, Eddie
1:02.92
1:02.15
1:02.92 (33.73)
29.19
Mt Wellington Swimming
17
5
Takaki, Masatsugu
1:03.44
1:03.71
1:03.44 (33.64)
29.80
Coast Swimming Club
16
6
Keane, Tiernan
1:05.10
1:06.85
1:05.10 (34.93)
30.17
Papakura Swimming Club
18
7
Southcombe, Jason
1:05.40
1:05.45
1:05.40 (34.77)
30.63
Mt Eden Swimming
17
8
Ashcroft, John
1:06.00
1:03.18
1:06.00 (36.16)
29.84
Tbss Central City Swimmming
17
9
Landall, Sanford
1:06.27
1:03.55
1:06.27 (35.99)
30.28
North Shore Swimming Club
16
10
Brown, Elzivor
1:06.92
1:05.36
1:06.92 (35.27)
31.65
Mt Eden Swimming
16
11
Guo, Kevin
1:07.01
1:06.61
1:07.01 (36.03)
30.98
Kowhai Swimming Club
16
12
Bubbert, Laurens
1:07.62
1:07.80
1:07.62 (36.16)
31.46
Mt. Albert Grammar
16
13
Pyatakov, Pavel
1:09.32
1:10.84
1:09.32 (36.42)
32.90
Roskill Swimming Club
17
14
Ambler, Tyler
1:09.46
1:06.78
1:09.46 (35.89)
33.57
Mt Wellington Swimming
16
---
Gepiga, Isaiah
DQ
1:02.08
DQ (33.98)
27.26